Notícies

Sabeu que el notari podria tirar enrere una venda si el pis es troba en un edifici sense ITE?

article 1

Des del 27 de maig de 2015, és obligatori que els edificis disposin del certificat d'aptitud

No és trivial. Des de l'aprovació del Decret 67/2015 per al foment del deure de conservació, manteniment i rehabilitació dels edificis d'habitatges, mitjançant les inspeccions tècniques i el llibre de l'edifici, cal que els propietaris mantinguin els edificis d'habitatges i realitzin la Inspecció tècnica dels edificis d'habitatges en els terminis que preveu la normativa, entre d'altres.

Per això és molt important que verifiquis que l'edifici en el que es troba qualsevol habitatge que vulguis vendre disposa del certificat d'aptitud. Si no és així, el notari podria decidir no tirar endavant amb l'operació, com ja està passant.

 

Menu Principal